Hacamat ve tedavi

                                                                                                                                                 

         Hacamat kan ile alakalı bir işlem olduğu için kan da insan vücudunda önemli bir rol oynadığından geniş bir bölgeye tesir etme imkanı vardır. Bununla beraber vücuttaki kirli kanı almakla kandaki toksinler, kolestrol ve kullandığımız ilaçlardan dolayı kanda bulunan ve bize zarar veren maddeler tehlikesiz bir şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Hacamat ile insanlar; anında tesir gösteren, emin, tehlikesiz, yan tesirsiz ve ucuz bir şekilde tedavi olma imkanı bulurlar. 


      Bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı ve destekleyici uygulama olarak Hacamat ile tedavi mümkündür,Hacamat yaptırmanın hiç bir yan etkisi de yoktur.

Ayrıca uzun süreli kullanılan ilaçların ve antibiyotiklerden kalan ve kanda tortulaşmaya neden faktörler hacamatla temizlenir.
Hacamatla, kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılır. Kandaki ve dokulardaki gaz ve toksinlerin hacamatla atılması, hacamat yapılan bölgeye bağlı damarlardaki kan akımını canlandırır. Hacamat, dokuların beslenmesi ve oksijenlenmesinde , sertlikleri ve ödemleri çözmede yardımcı olur.
Hacamat kan üretimiyle görevli organları (kemik iliği, karaciğer, dalak) uyarır, bağışıklık sistemini kuvvetlenmesinde faydalı olur, vücuda direnç kazandırmada , ağrıları gidermede, hastalıkları önlemede faydalı olur .

Bununla beraber hacamat...  

- Baş ağrısı, Migren, Sinuzit, 
- Unutkanlık, hafıza zayıflığı,Konsantrasyon eksikliği, 
- Kronik yorgunluk, çok uyku isteği, halsizlik, 
- Tansiyon, Şeker ,Kolestrol.
- Sırt ağrısı,Bel ağrısı(Lumbago) 
- Hepatit B,Böbrek rahatsızlıkları ,
- Deri hastalıkları, Kaşıntı sivilce, 
- Kalb rahatsızlıkları, Karaciğer rahatsızlıkları, 
- Astım, Nefes Darlığı, Bronşit 
- İktidarsızlık,Kısırlık ,Erken boşalma, Sertleşmeme; 
- El ve ayak üşümesi; 
- Görme bozukluğu 
- Diş Eti Hastalıkları ve Diş çürümesi  gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı  bir unsur olarak faydalı olmaktadır.